Основним критерієм при виборі велосипеда є його призначення. Спочатку потрібно визначитися, для яких цілей необхідний велосипед, і в яких умовах Ви плануєте його експлуатувати.

Дорожні - призначені для їзди по асфальтовому покриттю, якісним грунтових дорогах і велотрек. Діаметр коліс таких велосипедів зазвичай становить 27-28 дюймів.

Дорожный велосипед

Гірські (MTB) - використовуються для поїздок по пересіченій місцевості (лісові стежки, гірські стежки і т.д.), але також досить добре підійдуть і для міських доріг. Ці велосипеди відрізняються великою кількістю передач (від 16 до 30), посиленою конструкцією рами, широкими шинами, наявністю амортизаторів (переднього і заднього), якісними гальмами. Діаметр коліс зазвичай становить 26 дюймів.

Горный велосипед

Для екстремального спорту (BMX) - застосовуються для трюкової їзди (стрибки, ковзання по поручнях і інших поверхонь), подолання найскладніших перешкод (бордюри, сходи, насипні пагорби та інші перешкоди). Відмінною особливістю є низька і дуже міцна рама, одна передача, наявність пегів (упори по торцях осей коліс). Діаметр коліс 20 дюймів.

BMX

Крім цих видів велосипедів існують незвичайні і мало поширені види.

Електровелосипед (пауербайк) - з педалями, електромотором і акумулятором. Такий велосипед дозволяє їхати, не використовуючи педалі.

Электровелосипед

Тандем - розрахований на двох велосипедистів і має дві пари педалей. Варіант швидше оригінальний, ніж зручний.

Тандем

Дитячі велосипеди існують в трьох різновидах:

триколісний - відрізняється підвищеною стійкістю. Недолік - незручне розташування педалей на передньому колесі. Відмінний варіант для самих маленьких дітей (від 1.5 до 3 років);
беговел (велокат) - двоколісний велосипед без педалей, який приводиться в рух, відвернути від землі за принципом самоката. Призначений на дітей у віці від 2 до 5 років;
двоколісний - класичний велосипед, який від дорослого відрізняється меншими розмірами і наявністю двох додаткових підтримуючих коліс. Переваги: ​​хороша стійкість і зручне розташування педалей. Такий велосипед допоможе дитині опанувати навичками правильної їзди. Велосипед підійде дітям від 3 до 7 років. У багатьох моделях додаткові колеса знімаються. Це буде корисним, коли дитина освоїть навички їзди.
Важливо: для навчання дитини велосипедної їзди краще підійдуть беговел і двоколісний велосипед. Триколісна модель в цьому випадку - проміжна ланка, після якого дитині буде простіше освоїти беговел або велосипед.

Типи дорожніх велосипедів

Міський - відмінний варіант прогулянок і інших поїздок на невеликі відстані. Широке м'яке сідло забезпечує дуже комфортну їзду.

  • На ринку доступні також складні моделі, що буде великим плюсом в міських умовах. У більшості таких велосипедів відсутній амортизаційна вилка і він легко складається. Це дозволяє перевозити його в багажнику будь-якого авто, або в громадському транспорті. Зручний варіант, але зазвичай перевершує за ціною звичайної моделі.

Шосейний - використовується виключно для їзди по ідеально гладкій дорозі (наприклад, трекові гонки). Даний тип велосипедів є самим швидкісним (18-30 передач). До особливостей цього велосипеда можна віднести легку вагу, вузькі шини і сідло, що забезпечує лежачу посадку. Вартість аматорської моделі досить вище, ніж на інші типи велосипедів. А якщо говорити про професійні моделях, то вони коштують дуже дорого.

Турінг (туристичний) - має схожість з шосейних, але більш практичний. Оптимально підійде для дальніх поїздок практично по всіх дорогах помірної складності. Він має потужні колеса і посилену раму. Число швидкостей - 24 і більше.

Круізер - підійде для прогулянок. Цей велосипед може "похвалитися" ексклюзивним дизайном (гладкі лінії вигинів рами, незвичайні кольори і орнаменти), зручним сидінням і широким кермом, що забезпечує комфортне управління. Зазвичай у таких велосипедів невелике число швидкостей (1-8), а іноді і зовсім перемикачі швидкостей відсутні і при цьому маю високу вартість. Діаметр коліс - 24 або 26 дюймів.

Типи гірського велосипеда

Даунхилл - використовується для швидкісних спусків з пагорбів і гір по спеціалізованим трасах. Велосипед має дуже міцною рамою, передніми і задніми амортизаторами, невеликою кількістю передач (не більше 8-9) і значною вагою (20 кг і більше).

Фрірайд - призначений для швидкісних спусків по бездоріжжю. Міцна рама, наявність передньої і задньої підвісок великого ходу і потужних дискових гідравлічних гальм є відмінними рисами цього велосипеда.

Крос-кантрі - застосовується для швидкісної їзди по пересіченій місцевості. Велосипед має невелику вагу, міцну раму (з алюмінію, карбону або титанових сплавів), одну або дві підвіски з контактними педалями, що фіксують ногу велосипедиста.

All mountain ( «легкий фрірайд») - компромісне рішення при виборі між фрірайдом і крос-кантрі. Це велосипед підійде для їзди по нескладною гірській місцевості. Його вага становить близько 13-17 кг.

Гібрид - поєднання особливостей таких велосіпедок, як MTB і турінг. Має високу прохідність і маневреність. Число передач зазвичай становить 24-27. Діаметр коліс - 28 дюймів.

Тип велосипеда BMX

Тріал - застосовується для подолання складних перешкод (бордюри, парапети, камені, дошки) і виконання різних трюків. Серед особливостей варто відзначити малу вагу і високу міцність, а також відсутність передач і наявність гідравлічних гальм.

Стріт - використовується для екстремальної їзди по вулицях міста (стріт-тріалу). Відрізняється міцною сталевою рамою і вагою близько 14 кг.

Дёртджампінг - призначений для виконання трюків у повітрі під час стрибка. Відрізняється укороченим кермом, широким сідлом, відсутністю переднього гальма і пегів.