З кожним роком велосипеди стають все більш популярні в Україні. Все більше людей відчули переваги цього двоколісного транспорту:

  • Можливість швидко дістатися на роботу, навчання, у справах, не стоячи в кілометрових пробках;
  • Незаперечна користь для здоров'я і підтримки себе в хорошій фізичній формі;
  • Екологічність - велосипеди, на відміну від авто і більшості інших видів транспорту, не викидають в повітря шкідливі речовини;
  • Низька ціна і дешеве обслуговування;
  • Можна подорожувати, їздити на природу, влаштовувати пікніки.

Велосипедистів стає більше, але при цьому багато людей абсолютно не розуміють, як правильно вибирати велосипед, і на що в першу чергу потрібно звертати увагу при покупці. Через це новачки і навіть досвідчені райдери нерідко підбирають велосипеди, які їм зовсім не підходять. І в підсумку їх доводиться продавати, втрачаючи на таких угодах багато грошей.

В цій статті постараємося розібратися з найбільш важливими і ключовими моментами, які необхідно враховувати при виборі велосипеда.

Крок 1. Вибираємо тип велосипеда з урахуванням стилю їзди

Існує велика кількість різновидів велосипедів. Розберемо їх коротко:

  1. Гірські (Маунтінбайки або MTB). Використовуються для пересування по гірських дорогах і пересіченій місцевості. Такі моделі вважаються універсальними, адже вони прекрасно себе зарекомендували і в умовах міста.
  2. Шосейні. Дозволяють розвивати високу швидкість на рівних асфальтованих дорогах. Відрізняються посадкою і аеродинамічним дизайном, завдяки якому знижується опір повітря.
  3. Міські, туристичні. Відрізняються гарною маневреністю і невеликою вагою. Часто можуть складатися, щоб з ними можна було зайти в громадський транспорт. Можуть оснащуватися багажником і кошиком для речей.
  4. Гібридні. Є таким собі поєднанням всіх перерахованих вище різновидів.
  5. BMX. Це так звані трюкові велосипеди. У них немає перемикання швидкостей, і часто навіть немає гальм. Також вони відрізняються компактними розмірами і незвичайною посадкою.
  6. Електровелосипеди. Відрізняються тим, що працюють від електродвигуна, тому райдер прикладає набагато менше зусиль. Такі велосипеди дозволяють долати круті підйоми і проїжджати великі відстані, зберігаючи при цьому сили.

При виборі того чи іншого типу велосипеда потрібно враховувати, для яких цілей його планується використовувати. Наприклад, якщо хочете їздити в далекі подорожі по трасі, то ідеальним варіантом стане шосейний байк. Якщо ж хочете швидко добиратися на роботу, то слід вибирати міські або гібридні моделі.

Крок 2. Вибираємо велосипед з урахуванням статі та віку

За віком велосипеди діляться на дитячі, підліткові і дорослі. Поділ по статі так само є. Рекомендується підбирати модель під себе. Наприклад, чоловічі велосипеди мають спеціальну конструкцію, що враховує анатомічні особливості чоловіка.

Важливо! Не забудьте про вело екіпірування. Деякі новачки вважають шолом, рукавички, окуляри, спеціальний велосипедний одяг та інше екіпірування не потрібною витратою грошей. Однак це помилка. Будь-який досвідчений райдер підтвердить, що навіть найпростіше екіпірування робить їзду на велосипеді більш комфортною, безпечною і в цілому приємною.

Крок 3. Підбираємо діаметр коліс і розмір рами

Розмір коліс визначає загальний кліренс (висоту велосипеда). Цей параметр впливає на характеристики велосипеда: комфортність управління, маневреність, максимальну швидкість, розгін, здатність долати перешкоди і так далі.

Чим більше колесо, тим більш габаритним стає велосипед. Такі байки менш маневрені, але разом з тим вони можуть набирати велику швидкість і їдуть плавно. Як правило, колеса діаметром більше 28 дюймів використовуються на гірських велосипедах, а також на шосейних моделях. Якщо говорити про стандарт, то стандартним розміром коліс вважається 27,5 дюймів, і дорослим новачкам найчастіше рекомендується підбирати байки саме з такими колесами.

Найважливішим параметром при виборі велосипеда є його рама. Найбільш поширена причина дискомфорту, швидкої втоми і болі в м'язах після їзди на велосипеді - неправильно підібраний розмір рами. І якщо висоту рами можна легко компенсувати, піднявши або опустивши сідло, то ось її довжина є постійною величиною.

Розмір рами підбирається під зріст райдера:

Зріст 160-170 см - висота рами 43,2 см / 17 дюймів

Зріст 167-175 см - висота рами 45,7 см / 18 дюймів

Зріст 170-180 см - висота рами 48,3 см / 19 дюймів

Зріст 178-185 см - висота рами 50,8 см / 20 дюймів

Зріст 180-190 см - висота рами 53,3 см / 21 дюйм

Зріст 185-195 см - висота рами 55,9 см / 22 дюйма

Зріст 190-200 см - висота рами 58,4 см / 23 дюйми

Потрібно розуміти, що не існує велосипедів, які однаково добре підходили б для людини ростом 190 см і 170 см. При виборі велосипеда потрібно скористатися стандартною таблицею розмірів рами або проконсультуватися з фахівцем магазину.

На замітку! Якщо ви замовляєте велосипед в інтернет-магазині Velosklad, то ви завжди можете безкоштовно проконсультуватися з фахівцями, які допоможуть підібрати оптимальний велосипед з урахуванням вашої антропометрії, віку і зросту.

Крок 4. Купуємо велосипед з урахуванням наявного бюджету

Коли ви визначитеся з типом велосипеда, розміром рами і коліс, то справа залишається за малим - вибрати модель, враховуючи наявний бюджет. Діапазон цін може бути просто космічним. Є велосипеди і за 8000 грн, а є і за 4 тисячі доларів. На вартість впливають різні чинники: якість навісного обладнання (колеса, вилка, педалі, ланцюги, перемикачі швидкостей), матеріал рами, популярність бренду, популярність конкретної моделі і так далі.

В Україні підібрати і купити велосипед за хорошою ціною можна в інтернет-магазині «Велосклад». У каталозі представлено широкий асортимент моделей різних виробників, а замовити вподобаний велосипед можна з доставкою по Україні.