Гірські, шосейні або дорожні, чоловічі, жіночі або дитячі велосипеди - всі вони рано чи пізно мають потребу в правильному технічному обслуговуванні, яке має на увазі догляд за трансмісією. Це профілактичний процес, який безпосередньо впливає на привабливий вигляд байка і його термін служби. Як він повинен відбуватися? В ідеалі кожен велосипедист після кожних ста кілометрів зобов'язаний робити чистку трансмісії і змащувати її відразу ж після виникнення сухого звуку ланцюжка при русі.

Змащування ланцюга - це дуже важливий етап даного догляду. Адже від масла, яке використовується для змащування залежить якість функціонування трансмісії, довговічність зірочок і самого ланцюга. У цій статті ми розповімо чим і як змащувати ланцюг велосипеда.

Чим змастити ланцюг?

Перш ніж шукати відповіді на запитання "Як змащувати ланцюг велосипеда?", необхідно підібрати спеціальний засіб, який ви будете використовувати. Є два варіанти: купити недешеве мастило, призначене безпосередньо для ланцюга велобайка або скористатися машинними трансмісійними маслами. У будь-якому випадку, щоб знати чим змастити ланцюг необхідно розуміти якими характеристиками повинне володіти мастило:

  • Бездоганно просочувати ролики.
  • Довгий час утримуватися в роликах, не висихаючи і не витікаючи.
  • Відштовхувати пил.
  • Не піддаватися впливу вологи.

Якщо вам на думку не спадає ніяка ідея і ви не знаєте чим змастити ланцюг, скористайтеся порадами фахівців. Ми, наприклад, рекомендуємо застосовувати тефлонове, силіконове, графітове або воскове мастило.

Як правильно змащувати ланцюг велосипеда?

Коли ви вже підібрали відповідний змащуючий засіб вам потрібно дізнатися як змащувати ланцюг велосипеда. Дійте за наступним алгоритмом:

  • Знайдіть територію, в якій ви будете працювати і застеліть це місце старими газетами.
  • Підніміть заднє колесо так, щоб педалі вільно оберталися.
  • Обмотайте навколо ланцюга спеціальну ганчірку, яка захистить обід від попадання на нього мастильної речовини.
  • Заповніть машинку потрібною кількістю того мастильного матеріалу, чим ви вирішили змастити ланцюг.
  • Закріпіть пристрій на ланцюгу.
  • Повільно обертайте велосипедні педалі у зворотний бік.

Коли ви побачите, що весь ланцюг покрився шаром мастила процес можна вважати завершеним. Однак, варто також перевірити інші частини велика. Якщо краплі олії потрапили на втулки на велосипед або на інші деталі, то їх потрібно швидко прибрати.

Ми сподіваємося, що були корисними і допомогли вам зрозуміти як змащувати ланцюг велосипеда.