Активний спосіб життя все більше стає популярним. Люди пересідають на двоколісний вид транспорту, на якому зручно пересуватися по місту, займатися спортом, або відправлятися в подорож. Для туризму існує особлива модель велосипеда, щоб з комфортом долати кілометри, пересуваючись по різних місцевостях. Велосипед, призначений для туризму повинен мати міцні спиці і раму, які від тривалої експлуатації не вийдуть з ладу посеред дороги. Якщо ви збираєтеся відправитися в похід на велосипеді, потрібно знати правила його вибору, який може залежати від ряду факторів:

  • вид дороги, по якій планується пересування;
  • погодні умови;
  • тривалість подорожі;
  • вага велосипедиста.

Особливості велосипеда для туризму

Спеціальна модель коштує на порядок дорожче звичайних велосипедів. Вона оснащена багажником, в якому мандрівник може тримати взяті в дорогу речі. Конструкцію краще вибирати таку, щоб навантаження розподілялося рівномірно на точки кріплення. Багажники можуть бути з алюмінію або сталі. Перші важать менше, зате другі більш довговічні.

Для міцності у велосипеда встановлена ​​міцна сталева рама, яка навіть якщо зламається під час подорожей, буде відремонтована в найближчій майстерні або автосервісі. Фахівці рекомендують вибирати раму подовженої форми, зі зручною посадкою, отворами для грязьових щитків.

При покупці велосипеда для подорожей звертайте увагу на вид коліс. Вони повинні бути високоміцними, з міцними втулками, які забезпечать надійний захист від бруду. Покришки потрібні стійкі до зносу і механічних пошкоджень. Вони можуть бути різної ширини, мати гладкий протектор, бічні канавки, зачепи. Під їх розмір підбираються щитки, які зможуть захистити від бризок.

Туристам, які збираються довгий час пересуватися верхи, потрібно, щоб їх транспорт був обладнаний надійними гальмами. Вони можуть бути ободні або дискові. Тут уже кожен підбирає за власним смаком. Головне, щоб вони не підвели в будь-якій ситуації. Перевага дискових гальм в спрощеній конструкції та їх ремонтопридатності, що важливо в похідних умовах. Традиційні ободні можуть зносити обід, але легкі в обслуговуванні.

Сідло вибирайте за своєю вагою і статурою. Занадто вузьке сідло буде викликати певні незручності, через те що тиск буде приходитись на м'які тканини. Є сидіння спеціально для жінок. Вони відрізняються від чоловічого сідла формою. М'яке сідло може здатися особливо комфортним. Але при тривалому знаходженні в ньому може статися набряк м'яких тканин. Незручним буде і занадто тверде сідло, яке добре тільки для спортсменів. Для подорожей варто віддати перевагу «золотій середині». Це в міру пружне сідло з нормальною жорсткістю, зроблене з каучуку або шкіри для гарної амортизації вібрацій.

Важлива маса велосипеда, особливо якщо ви плануєте пересуватися по нерівній поверхні. Важкий велосипед буде створювати незручності при підйомі в гору. До того ж, в подорожі можуть бути різні непередбачені ситуації, коли доводиться велосипед брати в руки і переносити, наприклад, через струмок або рейки, підніматися з ним по сходах. Врахуйте, що доведеться ще тягти і багаж, і зайві кілограми змусять вас швидко втомитися.

В залежності від рельєфу місцевості вибирайте гірський або шосейний велосипед. Для невеликого походу можна придбати гравійний велосипед, який не має багажника, а спорядження кріпиться на раму в спеціальній сумці.