Детский велосипед

Рух - це невід'ємна частина для будь-якого живого організму. Постійний рух, активний спосіб життя виховують в нас лідерські якості. Заняття спортом дозволяє нам на підсвідомому рівні ставити перед собою якісь цілі і ми беремося за їх виконання або навіть перевиконання (пробігти задану дистанцію, проїхати певну відстань, підтягнутися певну кількість разів і т.д.)

Купівля велосипеда дитині - це перший крок до навчання утримування рівноваги. Жоден вид спорту, жодні спортивний снаряд не допоможуть так розвинути м'язову пам'ять, як це робить їзда на велосипеді. Тільки велосипед дозволяє зробити тренування не тільки корисними, але ще і емоційно незабутніми і вражаючими. Крім утримання рівноваги, велосипед сприяє зростанню м'язового каркаса як тазостегнової області, так і в спині і навіть руках. Що вже говорити про ногах ... Катаючись на велосипеді, Ваша дитина тренує серце, підвищуючи його стійкість до серйозних життєвих випробувань.

Щоб дитині було максимально комфортно їздити на велосипеді і при цьому виникало менше падінь і травм, потрібно звернути увагу на технічні характеристики велосипеда, і визначитися з тим, яка саме конструкція велосипеда максимально підійде для Вашої дитини, з огляду на його вік і рівень фізичного розвитку. Вчитися їздити на велосипеді варто починати не раніше ніж з трьох років.

1. Вік дитини

Для дитини у віці трьох років найкраще буде вибрати триколісний велосипед, який є дуже стійким і простий в освоєнні. Вирощують педалі такого велосипеда дитині буде легко і він практично відразу зможе на ньому їздити. Коли дитині виповниться близько 5-6 років він може починати вчитися їздити на двоколісних моделях. Більшість таких велосипедів укомплектовані додатковими бічними страхувальними колесами, які можна прибрати з часом. Вони допоможуть дитині навчитися зберігати рівновагу на перших етапах навчання, а також дозволяти приділяти більшу увагу управлінню велосипеда, не боячись що він випадково впаде. При виборі велосипеда зі страхувальними колесами, важливо щоб ці колеса були виконані з металу.

Не потрібно купувати велосипед «на виріст» - це не штани, які можна підвернути і носити. Невідповідний розмір загрожує проблемами з керуванням і, як наслідок, падіннями і травмами.

2. Зріст дитини

Крім віку також варто враховувати і зростання дитини, який грає важливу роль в подальшому зручність експлуатації велосипеда. Від цього параметра залежать розмір коліс і рами велосипеда. Щоб визначити, який діаметр коліс підійде вашій дитині, необхідно розділити його зростання на 2,5 і ще на 2,54 (1 дюйма = 2,54 см). Наприклад, при зростанні 120 см: 120 / 2,5 / 2,54 = 18,9 дюйма. Виходячи з цього Вам потрібно буде вибирати велосипед, діаметр коліс якого буде дорівнює 20 дюймів. Колеса дитячих і підліткових велосипед стандартно мають розмір 10, 12, 14, 16, 20 або 24 дюйма.

Выбор велосипеда по росту ребенка №1Выбор велосипеда по росту ребенка №2Выбор велосипеда по росту ребенка №3Выбор велосипеда по росту ребенка №4Выбор велосипеда по росту ребенка №5

3. Довжина рами

Крім такого параметра, як розмір коліс, потрібно також звернути увагу на довжину рами. Вважається, що проміжок між кермом і краєм переднього сидіння має дорівнювати довжині від ліктя до кінчиків пальців дитини.

4. Висота керма і сідла

Висоту положення керма і сідла можна відрегулювати. Вони повинні бути розташовані так, щоб в разі екстремальної гальмування він міг зберегти рівне положення спини і при цьому дістати ногами до землі. Важливо простежити, щоб дитина ставив ногу на педаль всією ступнею, а не тільки п'ятою або носком.

5. Цепь

З метою безпеки важливо, щоб велосипедна ланцюг була прикрита спеціальною кришкою. Це дозволить уникнути випадкового попадання одягу в механізм при їзді на велосипеді.

6. Вага

Щоб дитині було легко користуватися велосипедом, варто також врахувати його вагу. Велосипеди, виготовлені з алюмінію, будуть набагато легше аналогів зі сталі.

7. Передачі

Якщо дитині ще не виповнилося 10 років, то краще купувати йому велосипед, у якого відсутня можливість перемикання передач. На велосипеді з передачами йому буде складно стежити за дорогою і при цьому перемикати швидкості.

8. Ручний тормоз

Купувати велосипед з ручними гальмами варто лише тоді, коли руки дитини досить зміцніють. У разі необхідності це дозволить йому різко зупинити велосипед. Для перевірки сили рук дитини, нехай він спробує стиснути порожню бляшанку з-під газованої води або іншого напою. Якщо йому вдасться це зробити однією рукою - він готовий до експлуатації велосипеда з ручним гальмом. В якості першого велосипеда для дитини найкраще вибирати модель з ножним гальмом.

9. Захист

При початковому освоєнні їзди на велосипеді дитині бажано купити шолом, налокітники, наколінники і спеціальні рукавички. Все це дозволить йому більш комфортно і безпечно їздити на велосипеді.

10. Додаткові аксесуари для дитячого велосипеда

Не обов'язково, але іноді дуже корисними можуть бути і додаткові аксесуари для дитячих велосипедів. До таких аксесуарів можна віднести:

 • Насос - важливий елемент, який повинен бути під рукою у кожного велосипедиста;
 • Фари, ліхтарі - убезпечить Вашої дитини в разі, якщо він виявиться на дорозі в темну пору доби;
 • Дзеркала - дозволяти збільшити оглядовість і, відповідно, безпеку пересування на велосипеді.
 • Щітки - захистять одяг Вашої дитини від бризок і інших забруднень;
 • Ємність для води - велосипедна фляга, яка стане в нагоді на будь-який велопрогулянки, дозволяючи як вгамувати спрагу, так і просто помити руки;
 • Сумка - зазвичай кріпиться на раму, або під сидіння і буде зручна для транспортування насоса, фляги, ключів і особистих речей;
 • Дзвінок (клаксон) - ще один додатковий елемент, який дозволить підвищити безпеку при їзді на велосипеді;
 • Замок - дозволить убезпечити Ваш велосипед від крадіжки, в разі коли Вашій дитині потрібно на деякий час відійти від велосипеда;
 • Упор - зручна річ "парковки" велосипеда.

Також, за бажанням можна придбати:

 • Велокомпьютер (для старших дітей);
 • Фітнес-браслет;
 • Багажник;
 • Кошик на кермо;
 • Прикраси на колеса, пензлики на кермо, наклейки.

11. Вибір місця покупки

Вибираючи місце для покупки велосипеда, варто звертатися в спеціалізовані магазини, в яких Вас зможуть проконсультувати і нададуть повну інформацію по цікавлять Вас моделях, а також допоможуть зробити правильний вибір. Саме таким магазином є на наш інтернет-магазин Велосклад. Телефонуйте, пишіть і ми об'язательно підберемо Вам оптимальну модель велосипеда.

Вдалих покупок!