Велосипед в коробці - це найбільш поширений і економічно вигідний спосіб доставки велосипедів, в разі користування послугами служб кур'єрської доставки. Такий спосіб упаковки дозволяє значно знизити вартість доставки, а також убезпечить велосипед від можливим пошкоджень при транспортуванні. На збирання велосипеда покупцеві потрібно 15-20 хвилин, а сам процес не складе особливих труднощів.

Вперше купуючи велосипед через інтернет у Вас можуть виникнути різні питання, наприклад:

  • Як буде здійснена відправка велосипеда?
  • Як буде упакований велосипед і наскільки він буде розібраний?
  • Чи складно зібрати велосипед після отримання?
  • Чи не виникнуть проблеми у випадку звернення по гарантії і подальшому обслуговуванні велосипеда?

У цій статті ми постараємося відповісти на всі ці питання, а також розвіємо міфи про те, що велосипед в коробці - це кіт в мішку ... - це дуже складно ... - це дуже дорого і т.д.

Варіанти упаковки велосипедів, а також ситуації, в яких вони застосовуються

Для економії місця при перевезенні та зберіганні велосипедів більшість виробників використовують спеціальні коробки для їх упаковки. Це дозволяє знизити вартість доставки, завдяки зменшенню габаритів, а також убезпечити велосипед від можливих пошкоджень. Залежно від виробника і призначення доставки застосовуються два види упаковки:

- CKD - рами по кілька штук і комплектуючі пакуються окремо в ящики, а по прибуттю в країну призначення збираються на місцевих фабриках. Потім в індивідуальній коробці кожен велосипед відправляється покупцеві. Такий спосіб транспортування в наші дні зустрічається вкрай рідко і в основному при перевезенні бюджетних моделей велосипедів.

- SKD - цей спосіб упаковки велосипедів є найпоширенішим і застосовується при транспортуванні якісних брендових велосипедів. Спочатку проводиться збирання велосипеда в країні, в якій знаходяться виробничі потужності компанії (Китай, Тайвань та інші). Потім проводиться повне налаштування та перевірка справності всіх вузлів. Безпосередньо перед самою відправкою в країну призначення з велосипедів знімаються самі габаритні елементи (переднє колесо, кермо, сідло і педалі), що дозволяє значно знизити розміри упаковки для транспортування. Упаковка рами і знятих компонентів здійснюється максимально ретельно, щоб виключити можливість їх пошкодження в процесі транспортування.

Перший спосіб в основному застосовується компаніями, вартість велосипедів яких знаходиться на бюджетній позначці (до 100$ дитячі, і до 200$ дорослі). Ці велосипеди часто продаються на ринках, оскільки там важлива економія кожної копійки, а якість збирання і настройки має другорядне значення. Що стосується більш відомих компаній, то вони роблять все, щоб бути впевненими в якості і справності їх продукції, і з цього доручають процес складання тільки галузевим заводам (іноді навіть з особистим персоналом, який відповідає за контроль якості). При такому підході значно знижується кількість гарантійних поломок, адже з велосипедами працюють професіонали з величезним досвідом і спеціалізованим інструментом. Тому купуючи якісний брендовий велосипед, ви завжди можете бути впевнені в його правильній передпродажній підготовці.

Габарити упаковки велосипеда в коробці

Залежно від конструктивних особливостей велосипеда (типу велосипеда, розміру рами, діаметра коліс), розміри його упаковки можуть відрізнятися. Володіючи інформацією про габарити коробки ви можете прорахувати вартість доставки велосипеда різними кур'єрськими службами або підібрати автомобіль для транспортування. У таблиці нижче наведені розміри коробок велосипедів в залежності від їх типів і діаметрів їх коліс:

Діаметр колеса Довжина, см Висота, см Глибина, см
12" 80 40 19-22
16" 90-100 45 19-22
20" 110-115 55-60 19-22
24" 120-127 62-67 19-22
26" 135-141 72-76 19-22
27.5" 137-142 72-76 19-22
28" 138-143 73-78 19-22
29" 140-145 74-80 19-22
Складні велосипеди 80 40 20
Фетбайки 156 76 26

 

Збирання велосипеда з коробки

Ви тільки що привезли запакований в коробці велосипед і, швидше за все, вам вже не терпиться проїхатися на ньому, але перед вами стоїть ще одне завдання - зібрати велосипед з коробкі. Якщо ви думаєте, що вам доведеться збирати його по частинах, як конструктор, то ми вас порадуємо - виробник вже зробив цю роботу за вас на 80-85%. Вам потрібно тільки відкрити коробку, дістати велосипед і встановити до нього переднє колесо, кермо, сідло і педалі. Перед поїздкою також слід перевірити правильність налаштування всіх вузлів, в тому числі роботу гальм. При необхідності підкачайте колеса велосипеда.

А тепер розглянемо етапи складання більш детально:

  1. Акуратно розпакуйте велосипед;
  2. Дістаньте з коробки всі деталі і розкладіть їх на відкритій поверхні;
  3. Встановіть кермо в виніс, зафіксувавши його на 2/4 болта;
  4. Встановіть і зафіксуйте сідло.
  5. Вставте переднє колесо в вилку і відрегулюйте гальма;
  6. Закрутіть педалі;
  7. Підкачайте колеса;
  8. При необхідності встановіть додаткові аксесуари;
  9. Проведіть ретельний огляд і перевірку основних вузлів велосипеда.

УВАГА! Не варто докладати надзусиль при закручуванні болтів/гайок, ви можете зірвати різьбу або вивести з ладу деталі велосипеда.

На фотографії нижче ви можете побачити як упаковані велосипеди Bergamont, всі вузли зібрані воєдино і практично готові до використання.

А ось так поставляються велосипеди Merida, відмінності у двох конкуруючих брендів абсолютно не помітні, тому що їх просто немає;)

Як бачите, процес складання це не таке вже й складне заняття. Але якщо все ж у вас виникли труднощі або ви твердо вирішили, що не хочете возитися з велосипедом - можна звернутися в найближчу веломайстерню. Вартість збирання велосипеда з коробки зазвичай не перевищує 50 - 100 грн, але зате ви будете впевнені, що ваш велосипед зібраний і налаштований досвідченим і кваліфікованим майстром.

Збирання дитячого велосипеда з коробки

Упаковка дитячих велосипедів практично не відрізняється від дорослих моделей, ну крім розміру самої коробки, звичайно ж. У разі замовлення дитячих байків з колесами 12-20" можливо також потрібно буде встановити додаткові опорні колеса з боків. Це не викличе особливих складнощів, але потрібно буде уважно прочитати інструкцію, адже різні виробники використовують варіанти кріплення, які в корені відрізняються один від одного. Також потрібно буде попрацювати над встановленням крил, багажника, кошика та інших додаткових аксесуарів, якщо вони будуть в комплекті.

Під час складання дитячого велосипеда з коробки, ми рекомендуємо перевіряти всі без винятку вузли, адже щось могло відкрутитися в процесі транспортування або бути не досить добре зафіксовано на заводі. Обов'язково проконтролюйте роботу гальмівної системи.

Набір інструментів для збирання велосипеда з коробки

  • Кусачки або ніж - з їх допомогою вам потрібно буде звільнити залізного коня з упаковки (скотч, пластикові стяжки, капронові шнурки);
  • Шестигранні ключі - ними фіксуються болти виносу, підсідельного штиря, сидіння, гальм і системи перемикання;
  • Гайкові ключі - потрібні для установки педалей, додаткових коліс (на дитячих велосипедах), сидіння і колісних гайок на бюджетних байках;
  • Викрутки - ними регулюються перемикачі, а також встановлюються катафоти;
  • Насос - з заводу колеса підкачані зовсім трохи (приблизно 1-1.5 Атм), щоб при тривалому зберіганні покришки і камери не тріскалися, тому після збирання вам потрібно буде їх підкачати (рекомендований тиск вказано на покришках).

Із збиранням велосипедів з упаковки справляються навіть дівчата. Якщо раптом у вас виникнуть будь-які труднощі - ви завжди можете звернутися до нас, ми підкажемо де знайти, як прикрутити, і що це за штукенція валяється в коробці ;)